LinkedIn4U: Który adres mailowy wpisać i dlaczego?

.

Jedna z najbardziej istotnych zalet LinkedIn’a polega na tym, że z powiązaną z nami osobą możemy mieć stały kontakt, niezależnie od tego czy ciągle pracuje w tym samym miejscu, czy od ostatniego z nią kontaktu wielokrotnie zmieniła pracę. U każdego nowego pracodawcy posługuje się nowym formalnym adresem mailowym, ale na LinkedIn’ie adres się nie zmienia.

Dzieje się tak, ponieważ ogromna większość właścicieli profili podaje swój adres prywatnego maila. Jest to zwykle adres@gmail.com, adres@o2.pl, adres@onet.eu lub adres w dowolnej innej darmowej domenie.

Właściciele własnych stron internetowych podają adres ze swojej własnej domeny. Tak robi poważna część przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność.

Oczywiście, są wyjątki. Ci, którzy nie zdają sobie sprawy z właściwości LinkedIn’a podają w Contact and Personal Info adres w domenie obecnego pracodawcy. Co gorsza, niektórzy z nich zapominają zmienić adres mailowy po zmianie zatrudnienia. W efekcie, kierowane na stary adres maile trafiają w pustkę. Sami sobie szkodzą tracąc możliwość kontaktowania się z osobami, z którymi są powiązani.

ZAPAMIĘTAJ: Zawsze wpisuj najbardziej trwały (niezmienny) adres mailowy. Jest to zwykle adres prywatny. Regularnie sprawdzaj pocztę przychodzącą. Gdy adres ten przestanie być przez Ciebie używany, pamiętaj, żeby zastąpić go aktualnym adresem.

#DaneKontaktowe #LinkedIn4U