Pochwalić się kontaktami?

.

Zauważyłam, że na innych profilach nie widzę kontaktów [Connections] właścicieli profili. Na moim profilu moje kontakty wyświetlają się. Jakie są dobre praktyki w tym zakresie?

Wyświetlanie kontaktów (znaleźć je można w prawym górnym rogu strony profilowej) jest kwestią wyboru dokonanego przez właściciela profilu, choć przypuszczam, że część użytkowników LinkedIn’a nie jest tego świadoma.

Nie sądzę, aby właściciel profilu odnosił jakiekolwiek korzyści z publicznego ujawnienia listy kontaktów wszystkim. A jednak ta opcję jest ustawiona przez LinkedIn’a jako domyślna.

Wyobraź sobie, że rozważasz myśl o zmianie pracy. Zaczynasz przyjmować zaproszenia head hunterów, sam też ich zapraszasz. Oczywiście, na tym etapie zależy Ci na dyskrecji. Na pewno nie chciałabyś, żeby Twój szef, albo szefowa HR-u Twojej firmy, oglądając Twój profil, zaczęła się zastanawiać, dlaczego masz w nowych kontaktach tylu head hunterów i pracowników agencji doradztwa personalnego.

Wyobraź sobie, że właśnie wróciłaś z targów, na których zawarłeś sporo znajomości. Teraz chcesz je przełożyć na kontakty w LinkedIn’ie. Zapraszasz więc nowych znajomych do połączenia się z Tobą. Czy byłabyś zadowolona, gdyby przedstawiciel konkurencyjnej firmy dostał jak na tacy informacje o prospektach zdobytych przez Ciebie dla Twojej firmy?

Mówiąc innymi słowy, aby chronić informację o tym, kogo masz w swoich kontaktach, musisz zmienić oryginalne ustawienia swojego profilu.

W pierwszym kroku kliknij na “Me” (swoje zdjęcie w prawej części czarnego paska na górze strony). Rozwinie Ci się lista wyborów.Kliknij na Settings & Privacy. Otworzy Ci się lista wielu opcji, ale nie ma wśród nich takiej, która pozwoli Ci wyłączyć wyświetlanie Twoich kontaktów.Musisz kliknąć na Privacy na górze strony.Zejdź w dół strony. Tam, gdzie możesz ustawić, kto może zobaczyć Twoje connections. Zmień opcję na “Only you”.


Skomplikowane? Chyba nie. Ale nieintuicyjne i - na szczęście - musisz to zrobić tylko raz.

Dzięki nowemu ustawieniu prywatności, osoby odwiedzające Twój profil zobaczą tylko następującą informację:

W ten sposób ochronisz się przed ciekawskimi. Nie dowiedzą się, jaka część Twoich kontaktów, to klienci, jaka prospekci, a jaka pracownicy firm HR i head hunterzy. Nie będą także mogli poznać nazwisk tych osób.

ZAPAMIĘTAJ: Warto ukryć listę swoich kontaktów przed osobami, które oglądają Twój profil.